Hlavní obsah
Alí Fajád u soudu v Praze Foto: ČTK

Rozvědka mi za milión dolarů slíbila pomoc, řekl prý policii Fajád

Libanonec Alí Fajád tvrdí, že mu česká vojenská rozvědka slíbila za milión dolarů pomoc. Fajád to dvakrát vypověděl na policii. Uvedl to v pátek Radiožurnál s odkazem na zdroje z bezpečnostní komunity.

Alí Fajád u soudu v Praze Foto: ČTK
Rozvědka mi za milión dolarů slíbila pomoc, řekl prý policii Fajád

S nabídkou pomoci za peníze za ním do vězení prý přišel advokát Jan Švarc. Měl mu slíbit, že tajná služba za tuto sumu zařídí, aby nebyl vydán do USA, což mu hrozilo.

„Při obou výsleších Fajád řekl, že po něm chtěl Švarc peníze. Prý mu sdělil, že milión dolarů chce za pomoc tajná služba, další milión má jít na kauci. I ten by pak ale podle domluvy v případě Fajádova propuštění získala tajná služba,“ popsal Radiožurnálu zdroj z bezpečnostních složek.

Fajád prý nabídku odmítl.

Policisté zkoumají, zda Fajád mluví pravdu. Podle zdrojů Radiožurnálu Libanonce ve vězení navštívil důstojník vojenského zpravodajství Radek H. A to poté, co mu prý Švarc sliboval, že ho někdo z rozvědky navštíví.

Šéf vojenského zpravodajství Jan Beroun označil Fajádovo tvrzení za absolutně nesmyslné. Víc se k tomu ale nevyjádřil.

Související téma:

Libanonec Alí Fajád u Městského soudu v Praze

Foto: ČTK

Švarc byl loni v létě spolu s dalšími čtyřmi Čechy v Libanonu unesen. Propuštěn byl v lednu podle všeho výměnou za to, že ČR nevydala Alího Fajáda a jeho kolegu do USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků