Hlavní obsah
Ivo Rittig před jednáním soudu Foto: Jan Handrejch, Právo

Role Rittiga v kauze Oleo Chemical je nejasná. Soud ji musí projednat znovu

Rolí lobbisty Iva Rittiga v kauze tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical se bude muset znovu zabývat pražský městský soud. Ve čtvrtek o tom rozhodl Vrchní soud v Praze, když zrušil část rozsudku, která lobbistu loni osvobodila. Odvolací senát zároveň pravomocně potvrdil, že bývalí majitelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek a také Rittigův obchodní partner Peter Kmeť půjdou do vězení, a to každý na tři roky.

Ivo Rittig před jednáním soudu Foto: Jan Handrejch, Právo
Role Rittiga v kauze Oleo Chemical je nejasná. Soud ji musí projednat znovu

Urbánek a Jirounek podle verdiktu účelově uzavřeli fiktivní smlouvy o poradenství s Kmeťovou karibskou firmou Cokeville Assets. Pod záminkou poradenství z Olea vyváděli peníze a akcionářům tak způsobili škodu téměř 20 miliónů korun.

Tvrzení obžaloby, že peníze končily u Rittiga, se v loňském hlavním líčení nepodařilo prokázat, a proto ho pražský městský soud zprostil viny. Lobbista dříve spojitost s Kmeťovou společností popřel, tvrdil, že od Olea nikdy nedostal ani korunu.

Obžalovaní v případu Oleo Chemical zvleva Michal Urbánek, Kamil Jirounek, Radomír Kučera, Peter Kmeť, David Michal a Karolína Babáková

Foto: Petr Horník, Právo

Urbánek a Jirounek dostali vedle tříletého odnětí svobody také pětiletý zákaz působení ve vedení firem. Kmeť musí zaplatit státu jeden milión korun jako peněžitý trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků