Hlavní obsah
Ivo Rittig před jednáním soudu Foto: Jan Handrejch, Právo

Role Rittiga v kauze Oleo Chemical je nejasná. Soud ji musí projednat znovu

Rolí lobbisty Iva Rittiga v kauze tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical se bude muset znovu zabývat pražský městský soud. Ve čtvrtek o tom rozhodl Vrchní soud v Praze, když zrušil část rozsudku, která lobbistu loni osvobodila. Odvolací senát zároveň pravomocně potvrdil, že bývalí majitelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek a také Rittigův obchodní partner Peter Kmeť půjdou do vězení, a to každý na tři roky.

Ivo Rittig před jednáním soudu Foto: Jan Handrejch, Právo
Role Rittiga v kauze Oleo Chemical je nejasná. Soud ji musí projednat znovu

Urbánek a Jirounek podle verdiktu účelově uzavřeli fiktivní smlouvy o poradenství s Kmeťovou karibskou firmou Cokeville Assets. Pod záminkou poradenství z Olea vyváděli peníze a akcionářům tak způsobili škodu téměř 20 miliónů korun.

Tvrzení obžaloby, že peníze končily u Rittiga, se v loňském hlavním líčení nepodařilo prokázat, a proto ho pražský městský soud zprostil viny. Lobbista dříve spojitost s Kmeťovou společností popřel, tvrdil, že od Olea nikdy nedostal ani korunu.

Obžalovaní v případu Oleo Chemical zvleva Michal Urbánek, Kamil Jirounek, Radomír Kučera, Peter Kmeť, David Michal a Karolína Babáková

Foto: Petr Horník, Právo

Urbánek a Jirounek dostali vedle tříletého odnětí svobody také pětiletý zákaz působení ve vedení firem. Kmeť musí zaplatit státu jeden milión korun jako peněžitý trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků