Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Řidička v Opavě objížděla kolonu a srazila dvě děti

Dva školáky srazila v pondělí ráno řidička osobního auta na Ratibořské ulici v Opavě-Kateřinkách. Jedenáctiletý chlapec a o dva roky mladší dívka skončili v nemocnici s vážným zraněním.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Řidička v Opavě objížděla kolonu a srazila dvě děti

Nehoda se stala o půl osmé ráno v době, kdy děti šly do školy. Řidička se podle prvních výsledků vyšetřování nezařadila do kolony stojících vozidel, ale vybočila vpravo a přijížděla ke křižovatce bočním pruhem, který není určen pro automobily.

„Zde došlo ke střetu s nezletilými dětmi, které šly přes silnici z pohledu řidičky zleva od ostrůvku oddělujícího jízdní směry,“ uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Záchranáři byli na místě během pěti minut. „Jedenáctiletý chlapec byl podle svědků krátce po události v bezvědomí, s posádkami záchranné služby však již následně komunikoval. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, horní končetiny, břicha a pánve. Dívka ve věku devět let jevila známky otřesu mozku,“ dodal mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Policie žádá případné svědky nebo řidiče jiných aut, kteří by mohli disponovat kamerovým záznamem, aby podali své svědectví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků