Hlavní obsah

Řidiče převráceného autobusu police vyšetřuje pro obecné ohrožení

Až tři roky vězení hrozí pětapadesátiletému řidiči autobusu, se kterým se v noci na středu převrátil u Babylonu na Domažlicku a zranil přitom 12 mladých lidí. Policisté šoféra začali vyšetřovat pro podezření z trestného činu obecného ohrožení.

Řidiče převráceného autobusu police vyšetřuje pro obecné ohrožení

„Musíme ještě počkat na výsledek znalecké expertízy technického stavu autobusu. Až když odborníci zjistí, že bylo vše v pořádku, můžeme zahájit trestní stíhání řidiče,“ uvedl vyšetřovatel Jiří Pavlásek s tím, že připadá v úvahu přísnější paragraf, kdy řidič jako viník nehody poruší důležitou povinnost vyplývající z jeho povolání.

Policisté zjistili, že řidič vlastní příslušné oprávnění k řízení autobusu a přepravce si ho najal na smlouvu. „Byl také proškolen a seznámen s autobusem včetně zkušební jízdy,“ pokračoval Pavlásek.

Převrácený autobus u obce Babylon na Domažlicku : FOTO: Právo/Patrik Biskup

Příčinnou nehody tak byla s největší pravděpodobností nepozornost řidiče. „Podle dosavadního průběhu šetření došlo k tomu, že řidič za jízdy ladil video. Jak se sehnul k tlačítkům, pootočil volantem a dostal se mimo vozovku. Ještě ujel asi třicet metrů až do úplného zastavení. V tom okamžiku se začal autobus převracet na bok,“ dodal vyšetřovatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků