Hlavní obsah

Řidič vjel na přejezd i přes stažené závory, srazil se s rychlíkem

Naštestí bez obětí na životech se obešla srážka osobního automobilu Renault a mezinárodního rychlíku InterCity, který jel z Prahy do Norimberka. Devětasedmdesátiletý řidič auta ignoroval výstražnou signalizaci, dokonce i stažené závory a vjel na koleje.

Řidič vjel na přejezd i přes stažené závory, srazil se s rychlíkem

Nehoda se stala na silnici mezi Planou a Chodovou Planou na Tachovsku. "Zraněného jej museli vyprostit hasiči a předali ho záchranářům," řekl mluvčí krasjkých hasičů František Vaško. Podle mluvčího západočeské policie Jiřího Soukupa odnesl starší muž srážku otřesem mozku.

Mluvčí drážní inspekce Jan Kučera popsal, že řidič, který na přejezdu čekal na protější straně viděl, jak vůz objíždí závoru a sráží se s vlakem. "Měl opravdu velké štěstí, podle statistik z loňského roku končí každá čtvrtá až pátá srážka osobního automobilu s vlakem smrtelným zraněním," uvedl Kučera.

Provoz na trati kvůli nehodě stojí, mezinárodní vlak jedoucí z Prahy do Norimberka nabral více než hodinové zpoždění. "Jak dlouho ještě bude provoz stát, bude záležet na vyšetřování nehody," poznamenal Kučera.

Anketa
Jezdíte někdy přes železniční přejezd, když blikají výstražná světla?
Ano, když je přejezd přehledný
11.6 %
Ano, když spěchám
8.1 %
Ne, raději počkám
80.3 %
Celkem hlasovalo 675 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků