Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Řidič se 4,5 promile jel ulicemi Prahy. Naboural zřejmě několik aut

Strážníci ve čtvrtek zadrželi řidiče, který ulicemi metropole křižoval silně opilý. Při dechové zkoušce mu naměřili 4,5 promile alkoholu v dechu. Případ bude řešit policie, protože pravděpodobně naboural několik aut.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Řidič se 4,5 promile jel ulicemi Prahy. Naboural zřejmě několik aut

Řidiče si všimli lidé v Litoměřické ulici v Praze 9 a okamžitě o svém podezření informovali strážníky. Ti ho následně spatřili v ulici Na Prosecké vyhlídce, když zaparkoval na chodníku u lampy.

„Silně opilý muž seděl za volantem a na pokyn strážníků nebyl schopen z automobilu ani vystoupit. Strážníci mu proto pomohli z vozidla ven. Na výzvu k předložení dokladů jen nesouvisle cosi mumlal. Provedenou dechovou zkouškou mu hlídka následně naměřila skoro 4,5 promile,“ informoval mluvčí strážníků Jan Čihák.

Podle něj hlídka vzápětí zjistila, že v ulici je několik nabouraných aut, která podle Čiháka poškodil řidič. Na místo proto přivolala policisty, kteří si případ převzali k došetření. Muž mezitím skončil na záchytce.

Lékaři považují za vážnou otravu alkoholem už stav, kdy člověk nadýchá přes tři promile alkoholu, od čtyř promile jde o riziko smrtelné otravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků