Hlavní obsah
 

Řidič na pervitinu ujížděl s dítětem v autě, policisté museli uskočit

Policie obvinila z násilí proti úřední osobě 29letého muže, který prchal na Kroměřížsku před policejními hlídkami. Řidič má přitom zákaz řízení do roku 2027, ve vozidle navíc vezl dítě. Policisty krátce před zadržením málem srazil na silnici. Policie zveřejnila videozáznam incidentu.

 
Řidič na pervitinu ujížděl s dítětem v autě, policisté museli uskočit

Policejní honička se odehrála v úterý, kdy hlídka přistihla v ulici Nádražní v obci Morkovice-Slížany na Kroměřížsku auto značky Renault Megane, jehož řidič odmítl zastavit kvůli kontrole. „Vysokou rychlostí ujížděl směrem na Počenice, poté pokračoval přes Tetětice, Věžky, Zlobice a Lutopecny,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Na rovném úseku na něj čekala další hlídka, která silnici zčásti zatarasila. „Řidič nejprve přibrzdil, poté ale najel na policisty s úmyslem projet okolo zátarasu. Policisté byli nuceni uskočit stranou, aby nebyli vozem sraženi,“ upřesnila mluvčí.

Muž s renaultem narazil do policejního auta a vjel do příkopu. „Bezprostředně poté ho policisté zadrželi. V jeho automobilu se nacházela také jedenáctiletá dívka. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Zato orientační test na drogy byl pozitivní, odhalil užití návykové látky amfetaminu,“ uvedla Kyšnerová.

Policie neupřesnila, v jakém vztahu je muž s dívkou, tedy zda se jedná o jeho dceru. Při vyšetřování se ukázalo, že muž má soudem zakázané řízení vozidel do roku 2027. „Za spáchanou trestnou činnost mu nyní hrozí až šestileté vězení,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků