Hlavní obsah

Řidič, který boural s hasičským vozem, dostal podmínku

Řidič hasičské dodávky, která loni v červnu při nehodě těžce zranila dva lidi, si ve středu od pražského obvodního soudu odnesl roční podmíněný trest s odkladem na tři roky. Hasičský vůz tehdy narazil do tramvaje a poté se převrátil na chodník.

Řidič, který boural s hasičským vozem, dostal podmínku

Kvůli obvinění z nedbalostní těžké újmy na zdraví hrozilo řidiči Jiřímu Svatoňovi až pět let vězení.

Nehoda se stala v červnu na křižovatce ulic Ječná a Sokolská. Hasičská dodávka, která jela k požáru rodinného domu v Kaznějovské ulici v Praze 10, projížděla křižovatkou se zapnutými majáky a střetla se s tramvají, která jela na zelenou. Řidič hasičů sice měl zapnutou výstražnou signalizaci. Při projíždění křižovatky na červenou měl podle soudu být opatrnější.

Při srážce byl vůz odhozen na chodník, po kterém šli dva třicetiletí cizinci. Právě do nich auto vletělo. Žena měla těžce zraněnou nohu, lékaři jí ji museli amputovat. Její manžel upadl do bezvědomí, z něhož se dosud neprobral. V hasičském vozidle byli lehce zraněni řidič a tři hasiči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků