Hlavní obsah
Animace "Jak se zdobil nábytek" v Západočeském muzeu. Lektorka Jarmila Vacková skládá s dětmi intarzii Foto: Bc. Patrik Pařízek

Řidič kamiónu přežil výbuch v kabině

Exploze v kabině kamiónu zranila v pátek v sedm hodin ráno na parkovišti před firmou Foxconn v Pardubicích 42letého řidiče. Muže přepravil vrtulník na popáleninovou kliniku v Praze na Vinohradech. Podle primáře kliniky Ludomíra Brože má zraněný popáleniny druhého stupně na 40 procentech těla, a to v obličeji, na rukou a nohách.

Animace "Jak se zdobil nábytek" v Západočeském muzeu. Lektorka Jarmila Vacková skládá s dětmi intarzii Foto: Bc. Patrik Pařízek
Řidič kamiónu přežil výbuch v kabině

"Řidič si zřejmě po příjezdu na parkoviště přitopil v kabině plynovým vařičem. V průběhu noci, kdy byl v provozu, došlo k samovolnému uvolnění hadičky mezi vařičem a tlakovou lahví. Řidič ráno ucítil plyn a chtěl vyvětrat kabinu. Protože oken se ovládají elektricky, musel zapnout klíček řízení," řekla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Výbuch mohl rozmetat celou kabinu

Muž byl bezprostředně po nehodě převezen do pardubické nemocnice a následně byl transportován na specializovanou kliniku v Praze. "Podle odborníků bylo štěstí, že plynová láhev nebyla plná. Byla by prý schopna kabinu rozmetat," konstatovala policejní mluvčí.

Hasiči odhadli škodu, kterou způsobila tlaková vlna, na 200 tisíc korun. Policisté vyšetřují, zda se řidič kamiónu nedopustil trestného činu, či zda výbuch nezavinila jiná osoba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků