Hlavní obsah
 

Puma je stále na útěku. Nechoďte do lesů, vyzývá radnice

Dvouletá puma, která ve čtvrtek odpoledne utekla ze zooparku ve Zvoli u Prahy, je stále na útěku. I přes pátrací akci se ji do ranních hodin nepodařilo chytit. Oznámilo to vedení radnice na svých webových stránkách.

 
Puma je stále na útěku. Nechoďte do lesů, vyzývá radnice

„Zaběhlou pumu se nepodařilo do ranních hodin odchytit. Podle chovatele se jedná o dospělého samce, který je bázlivý a nevyhledává kontakt s lidmi. Váží přibližně 55 kg. Ve volné přírodě se nikdy nepohyboval a neumí si obstarat potravu,“ uvedla radnice.

Puma je zvyklá na lidská obydlí, a tak se k nim pravděpodobně může přibližovat. Radnice však upozorňuje, aby se lidé ke zvířeti nepřibližovali a kontaktovali ředitele zooparku Tomáše Macháče na telefonu 732 906 413, případně rovnou tísňovou linku policie 158.

„Nedoporučujeme návštěvu lesa v okolí obce a volný pohyb psů,“ varovala radnice.

Stavby jsou načerno 

Puma utekla ve čtvrtek po jedné hodině odpoledne a ihned byla informovaná policie a radnice. Podle čtvrtečního vyjádření ředitele Macháče je to jiné zvíře, než které uteklo loni v červenci.

Zoopark má povolení na chov zvířat, ale stavby tam stojí nelegálně. Stavební úřad loni Machačovi nařídil stavby v zooparku odstranit, což neučinil.

„Stavební úřad si pohrával s myšlenkou, že prodlouží lhůtu na odstranění o dva roky. Něčím to podmiňoval, chovatel nic z toho nesplnil. Na základě stížnosti na krajský úřad byl stavební úřad napomenut, že jedná nesprávně a že má přejít k odstranění těch staveb, že by zoo zanikla. Bohužel nic z toho se nestalo,“ řekl ve čtvrtek starosta Miroslav Stoklasa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků