Hlavní obsah
 

Protimafiánská policie zasahovala na pražském magistrátu

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasahoval od pondělního rána v budově magistrátu v Praze. Novinkám to potvrdila mluvčí útvaru Iva Knolová. Zatím není jasné, čeho se zásah týká a zda byl někdo zadržen. Podle České televize zásah na magistrátu souvisí s kauzou lobbisty Romana Janouška.

 
Protimafiánská policie zasahovala na pražském magistrátu

Primátor hlavního města Tomáš Hudeček (TOP 09) přítomnost policistů na magistrátu potvrdil. Když opouštěl budovu magistrátu, sdělil přítomným novinářům, že podepsal mlčenlivost, a k případu se tudíž nemůže vyjadřovat. Vyšetřování nijak nenarušilo jeho pondělní program.

„V současné době jsou v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy příslušníci kriminální policie. Vyžádali si některé písemné a elektronické dokumenty a my samozřejmě poskytneme maximální součinnost. Více se k tomu v tuto chvíli nebudeme vyjadřovat,” informovala mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Mohu potvrdit, že náš útvar provádí úkony trestního řízení v budově magistrátu. Bližší informace ale sdělit nemohu,” uvedla mluvčí útvaru.

Primátor Tomáš Hudeček odjíždí od sídla magistrátu, kde potvrdil, že v několika budovách úřadu zasahují policisté

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Náměstek olomouckých žalobců Pavel Komár Právu akci potvrdil, jakékoliv podrobnosti ale sdělit odmítl. „Můžeme pouze říct, že v této věci vykonáváme dozor,“ řekl bez dalších podrobností Komár.

O dění kolem pražského magistrátu se zajímá policie v řadě případů. Několik bývalých i současných radních včetně primátora čelí obžalobě v kauze opencard. Detektivové se v posledních měsících zabývají mimo jiné také hospodařením Pražských služeb, které město většinově vlastní, a kontroverzní stavbou tunelového komplexu Blanka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků