Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Protikorupční policie zasahuje v Pražských službách

Protikorupční policie zasahuje od středečního rána v Pražských službách. Detektivové si vyžádali blíže neupřesněné dokumenty. Policie případ nekomentuje.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Protikorupční policie zasahuje v Pražských službách

O razii v budově Pražských služeb informoval server Lidovky.cz.

Mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej odmítl na dotaz případ komentovat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Případ dozorujeme, ale v této fázi řízení jej nebudeme dále komentovat," sdělila mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Podle zdrojů z vedení města by policie mohla pro některé podklady dorazit i na pražský magistrát.

Náměstek primátora řekl, že zásah nemá nic společného s akvizicí, která v těchto týdnech vrcholí. "Podle mých informací pokračuje vyšetřování týkající se některých lidí z bývalého vedení firmy," uvedl.

Už na začátku roku si detektivové Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) vyžádali materiály týkající se dřívějších rozhodnutí rady spojených s Pražskými službami, které Praha většinově vlastní.

Akcie za 800 miliónů 

V červnu dalo pražské zastupitelstvo souhlas Pražským službám, aby koupily pětinový podíl, který v městské firmě drží Northward Holding Limited. Za akcie zaplatí zhruba 800 miliónů korun. [celá zpráva]

Metropole drží 76,92 procenta akcií Pražských služeb. Zbytek patří šesti dalším subjektům. Největší část (19,3 procenta) vlastní Northward Holding Limited, která ji před časem koupila od skupiny Natland.

Praha má s miliardovými a opakovaně bez soutěže prodlužovanými zakázkami dlouhodobé problémy. Pokud město firmu ovládne, bude jí moci v souladu se zákonem zakázky zadávat přímo bez výběrového řízení.

Pražské služby zajišťují pro město svoz komunálního odpadu. Firma za dobu své existence vydělala 700 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků