Hlavní obsah
 

Případ unesených dětí z Litoměřicka má na stole žalobce

Ústecká policie navrhla obžalovat 36letého muže, který loni podle vyšetřovatelů unesl dvě děti z Litoměřicka. Na dotaz Novinek to v úterý řekla mluvčí policie Alena Bartošová. Dívku s chlapcem únosce tehdy věznil deset dní, našli je až rodiče podle dopisu s indiciemi.

 
Případ unesených dětí z Litoměřicka má na stole žalobce

„Vyšetřování případu již bylo ukončeno. Spisový materiál jsme minulý týden předali státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby,“ řekla policejní mluvčí Bartošová.

Spis byl předán na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. „Obžaloba zatím podána nebyla, momentálně na tom pracuji. Vyhodnocuji předložený materiál. Obviněný muž je stále ve vazbě,“ potvrdil Novinkám dozorující žalobce Vladimír Jan.

Zvenku nevzhledná garáž vypadala uvnitř vcelku dobře.

Foto: Policie ČR

Policie domnělého pachatele již v září obvinila z trestných činů zbavení osobní svobody, vydírání, ohrožování výchovy dítěte a šíření pornografie. Nejpřísnější trest může dostat za zbavení osobní svobody, kde je sazba od 5 do 12 let, protože děti utrpěly vážnou újmu na zdraví.

Našli je rodiče

Šestnáctiletého chlapce a třináctiletou dívku muž podle policie unesl 28. srpna z obce na Litoměřicku. Pátrání po nich trvalo deset dní. Pak je našli rodiče chlapce v garáži v ústecké části Střekov. Pomohly jim indicie, které chlapec dokázal nenápadně uvést v dopise, který mu únosce dovolil napsat.

Policie odvádí do vazby muže obviněného z únosu dětí z Litoměřicka.

Foto: Karel Otcovský, Právo

Garáž měla podle chlapcova otce troje dveře a byla odhlučněná, aby nebylo slyšet křik a bouchání.

Policejní hlídka byla u garáží v části Ústí na Labem Střekov, kde byly děti nalezeny, již večer před jejich nalezením.

Foto: Policie ČR

Věznitel dětí byl obviněn na začátku září. Kvůli obavám, že by mohl utéct, skrývat se nebo pokračovat v trestné činnosti, je ve vazbě.

Rodiče si stěžovali na postup policie, která podle nich měla děti najít dříve. Generální inspekce bezpečnostních sborů ani odbor vnitřní kontroly však žádné pochybení nenašly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků