Hlavní obsah
Při nehodě se zranili tři lidé Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Při střetu vlaku s dodávkou na Trutnovsku se zranili tři lidé

V pátek před sedmou hodinou ráno se u Mladých Buků na Trutnovsku srazil automobil s osobním vlakem, který mířil do Svobody nad Úpou. Tři lidé se zranili.

Při nehodě se zranili tři lidé Foto: HZS Královéhradeckého kraje
Při střetu vlaku s dodávkou na Trutnovsku se zranili tři lidé

„V 6.51 došlo mezi Mladými Buky a Svobodou nad Úpou ke střetu osobního vlaku s automobilem,“ potvrdil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle jeho informací se jedná o železniční přejezd zabezpečený světelnou signalizací bez závor. „Škody ještě vyčísleny nejsou. V tuto chvíli jsou naši inspektoři na místě a začíná vyšetřování,“ dodal Drápal.

Ranní nehoda na přejezdu v Mladých Bukách na Trutnovsku

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

„Dodávka se čtyřčlennou posádkou skončila částečně natlačená pod betonovým nástupištěm a zábradlím. Na místo události ihned vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, dobrovolní hasiči z Mladých Buků a také hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková.

Z auta toho po nehodě moc nezbylo

Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Při příjezdu královéhradeckých hasičů na místo určení byli tři spolujezdci mimo dodávku, z toho jeden neutrpěl žádné zranění. Řidič zůstal uvězněný v kabině, která byla natlačená na zábradlí. Hasiči museli pomocí speciálního hydraulického nářadí uvolnit zábradlí a vyprostit řidiče ze zdemolovaného auta. On a další dva spolujezdci byli následně převezeni na ošetření do nemocnice. „Ve vlaku cestovalo zhruba 30 lidí, kteří vyvázli bez zranění,“ dodala Žahourková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků