Hlavní obsah
 

Při požáru hotelu v Černošicích u Prahy se zranilo 17 osob

Několik jednotek hasičů vyjelo ve čtvrtek ráno k požáru hotelu v Černošicích u Prahy. Hasiči evakuovali celkem 28 lidí, 17 bylo ošetřeno a pět jich bylo převezeno do nemocnice.

 
Při požáru hotelu v Černošicích u Prahy se zranilo 17 osob

Požár vypukl po šesté hodině ranní v prvním patře hotelu Kazín. Na místě zasahovalo několik jednotek i s požárním žebříkem.

„Dvě evakuované osoby byly v bezvědomí, celkem bylo do nemocnice převezeno pět osob,“ informovala Novinky mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Mluvčí záchranářů Tereza Janečková potvrdila, že stav několika lidí byl vážný. "Jednalo se u nich o otravu oxidem uhelnatým," uvedla. Všichni byli odvezeni do pražské nemocnice v Motole.

Celkem bylo z domu evakuováno 28 lidí a pes. Kolem osmé hodiny dostali hasiči požár pod kontrolu. "Příčinou vzniku ohně je vznícení přívodního kabelu k lampičce neodborně připojeného k zásuvce. Způsobená škoda je 400 tisíc korun," doplnila mluvčí hasičů.

Starosta Filip Kořínek řekl, že hotel funguje spíše jako ubytovna, to znamená, že hosté v něm pobývají delší dobu. Radnice podle něj evakuovaným lidem zajistila náhradní přístřeší. "Bude potřeba, aby tu budovu prověřil stavební úřad, aby se zjistilo, kdy se ti lidé budou moci vrátit," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků