Hlavní obsah
 

Při požáru bytu na pražských Vinohradech zemřela žena, tři lidé se zranili

Několik jednotek hasičů zasahovalo na Štědrý den u požáru bytu v Praze-Vinohradech. Hasiči našli v bytě mrtvou zhruba 40letou ženu, tři lidé včetně dítěte se zranili. Hořet začalo podle policie od vánočního stromečku.

 
Při požáru bytu na pražských Vinohradech zemřela žena, tři lidé se zranili

Hasiči vyjeli k požáru přízemního bytu v Lucemburské ulici před šestou hodinou odpoledne. Plameny byly během několika minut uhašeny.

„Tři zraněné osoby jsou v péči záchranářů. Při požáru byla nalezena jedna mrtvá osoba. Celkem jsme z domu evakuovali 10 osob,” informoval mluvčí hasičů Martin Kavka.

Zranění podle mluvčí záchranářů Jana Poštové utrpěli dva muži a malé dítě. Muž ve věku čtyřiceti let skončil s popáleninami obličeji a zad, dvaašedesátiletý s popáleninami hlavy a ruky. Oba odvezli na popáleninové oddělení vinohradské nemocnice. Dívka ve věku dva a půl roku utrpěla lehké zranění, preventivně však byla také odvezena na vyšetření do nemocnice.

Hasiči zasahují v Lucemburské ulici

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle Kavky hořelo vybavení bytu. Příčina požáru a úmrtí bude nyní předmětem vyšetřování jak hasičů, tak policistů.

„Kriminalisté budou prioritně zjišťovat, zda k požáru stromku a následně celého bytu, došlo vlivem například technické závady, nebo něčím nedbalostním jednáním,” uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

U prvního letošního hořícího vánočního stromku v Praze zasahovali hasiči již kolem páté hodiny odpoledne v ulici Doležalova na Černém Mostě. Kouř se dostal na chodbu domu a 14 obyvatel muselo být evakuováno. Osm lidí si poté převzala záchranná služba, protože se nadýchali kouře. Hasiči také zachránili čtyři domácí mazlíčky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků