Hlavní obsah
Požár dvoupodlažní budovy ve Frenštátě pod Radhoštěm Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Při nočním požáru ve Frenštátě se zranilo pět lidí

Pět zraněných si vyžádal noční požár dvoupodlažní budovy ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tři lidi hasiči zachránili ze střechy. Případ prověřují i policisté, ti spolu s hasiči šetří, co bylo příčinou výbuchu a následného požáru.

Požár dvoupodlažní budovy ve Frenštátě pod Radhoštěm Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Při nočním požáru ve Frenštátě se zranilo pět lidí

O výbuchu s požárem se hasiči dozvěděli čtvrt hodiny po sobotní 23. hodině. Na místo vyrazilo několik profesionálních a dobrovolných jednotek.

„Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči. Bylo mezi nimi i jedno dítě. Dalších deset osob dům opustilo,“ popsal zastupující mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Podle něj zasáhly plameny přízemní část budovy s prodejními prostory, kouř se dostal do druhého obytného podlaží.

Čtyři lidé skončili v nemocnici

Záchranáři pomohli celkem pěti lidem. „Jeden muž byl pouze prohlédnut zasahujícím lékařem, ale jeho ošetření nebylo potřebné. Další čtyři osoby transportovala sanitní vozidla do nemocnice v Novém Jičíně.

Všechny byly při vědomí a mimo ohrožení života. Muž a žena středního věku utrpěli vícečetná poranění v oblasti horních a dolních končetin středně závažného rázu. Po ošetření byli předáni na chirurgickou ambulanci. Mladá žena a pětiletý chlapec byli k vyloučení zdravotních obtíží přepraveni na interní a dětskou ambulanci,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Vybuchující pyrotechnika

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková uvedla, že požár zasáhl objekt městské tržnice, ve kterém se nachází i byt.

„Jakmile to okolnosti dovolí, bude provedeno ohledání požářiště, kterého se budou účastnit specialisté, kriminalisté a policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Příčiny požáru a výbuchu jsou předmětem prověřování kriminalistů, kteří spolupracují s vyšetřovatelem hasičů,“ doplnila policejní mluvčí. Prvotní informace o výbuchu zábavní pyrotechniky se podle ní nepotvrdila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků