Hlavní obsah
Nehoda na D46 Foto: HZS Olomouckého kraje,

Při nehodě na D46 se zranili dva lidé, vyprostit je museli hasiči

Zranění dvou osob si vyžádala vážná dopravní nehoda kamionu a dodávky, která se stala v úterý o půl desáté dopoledne na D46 ve směru z Prostějova do Olomouce. Řidiče dodávky a jeho spolujezdce museli z auta vyprostit hasiči. Případ šetří policie.

Nehoda na D46 Foto: HZS Olomouckého kraje,
Při nehodě na D46 se zranili dva lidé, vyprostit je museli hasiči

Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana stálo nákladní vozidlo v pravém pruhu a zezadu do něj narazila dodávka. „Dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní,“ informoval mluvčí s tím, že doprava byla v místě nehody na několik hodin omezena.

Hasiči při vyprošťování zraněných využili dvě sady hydraulických nástrojů. „Z menšího vozu jsme vyprostili zpod přístrojové desky dvě zraněné osoby. Obě jsme poté předali záchranářům a asistovali jim s ošetřením a transportem do sanitek,“ řekla Právu mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Poté řešili i únik provozních kapalin, které zasypali sorbentem. „Zabezpečili jsme místo proti vzniku požáru. Poskytovali součinnost Policii ČR při vyšetřování příčin a okolností nehody. Na místě jsme využili i technický speciál, s pomocí jeho výkonného navijáku jsme odtrhli vrak dodávky zpod návěsu kamionu,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků