Hlavní obsah

Při nehodě na D1 zemřel člověk, směr na Brno byl uzavřen

Při srážce tří kamiónů a dodávky na dálnici D1 u Koberovic na Pelhřimovsku ve směru na Brno v pátek v noci zahynul osmatřicetiletý řidič rumunského kamiónu. Řidič slovenského kamiónu, který zřejmě nehodu zavinil, byl těžce zraněn a je v nemocnici. Směr na Brno byl uzavřen, před půl desátou se podařilo provoz zcela obnovit.

Při nehodě na D1 zemřel člověk, směr na Brno byl uzavřen

Se středně těžkým zraněním je v nemocnici i řidič druhého rumunského kamionu. Řidič dodávky byl zraněn lehce a po ošetření v nemocnici byl propuštěn. Řekla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy. Dálnice byla ve směru na Brno kolem 08:00 stále neprůjezdná. Pokračovaly vyprošťovací práce a odstraňování havarovaných vozidel. Před devátou hodinou se podařilo uvolnit levý jízdní pruh, o půl hodiny později byl provoz uvolněn všemi pruhy.

Příčiny tragické dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování. Po dálnici D1 jelo ve směru na Brno nákladní vozidlo Liaz 706, které táhl na tyči další nákladní automobil značky Liaz. Řidiči obou nákladních vozidel byli cizí státní příslušníci.

Za jakých okolností použili rumunští řidiči jízdu ve vleku, nyní policisté prověřují. „Táhnout po dálnici se totiž mohli, jen pokud tak mířili k nejbližšímu sjezdu,“ upozornila Čírtková.

"Do taženého vozidla narazil zezadu z dosud nezjištěných příčin řidič nákladního vozidla značky Scania s návěsem. Za jeho volantem seděl také cizí státní příslušník," uvedla mluvčí. Do těchto vozidel pak narazila dodávka Mercedes Sprinter, který řídil rovněž cizinec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků