Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Při akci Květ zadrželi policisté pět lidí

Tři muže, co se vyhýbali pobytu za mřížemi a další dva pachatele, na něž soudy vydaly příkazy k zatčení, zadrželi v neděli během policejní akce Květ ostravští kriminalisté. Při speciálních akcích tak letos zadrželi už 28 osob.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Při akci Květ zadrželi policisté pět lidí

Květ se stal osudným devětačtyřicetiletému muži, který byl odsouzen za trestný čin podvodu i poškozování cizí věci a nenastoupil do výkonu trestu. „Stejně tak byl do věznice poslán sedmatřicetiletý muž, odsouzený pro krádež a osmačtyřicetiletý pachatel odsouzený pro podvod,“ informovala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

V policejní síti uvízl i devětadvacetiletý muž, na něhož vydal příkaz k zatčení kvůli majetkové trestné činnosti Okresní soud v Brně, další třiapadesátiletý muž byl zatčen pro trestný čin poškozování cizí věci a krádež.

Ostravští kriminalisté, specializující se na pátrání po osobách, evidují v letošním roce už 180 osob, jež nenastoupily do výkonu trestu a 287 osob, na něž vydaly soudy příkaz k zatčení.

„Z proběhnuvších tří pátracích akcí je víc než zřejmé, že v Ostravě jsme připraveni k postihu i novinky – trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekla policejní mluvčí s tím, že speciální akce, jejímž cílem je vypátrání osob, které nenastoupily do výkonu trestu, budou pokračovat. „Pro ty, kteří na své odsouzení zapomněli, to může znamenat další tresty.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků