Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Překotný porod doma dopadl špatně. Novorozenec je po smrti a matka ve vážném stavu

Na jižní Moravě zemřelo dítě při překotném porodu doma. Událostí se od čtvrtka zabývají kriminalisté. Právu to řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Další podrobnosti neuvedl.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Překotný porod doma dopadl špatně. Novorozenec je po smrti a matka ve vážném stavu

„Mohu pouze potvrdit úmrtí novorozence v místě bydliště jeho matky. Další informace ověřujeme,“ doplnil mluvčí. Neupřesnil ani, kde přesně se událost stala.

Mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková k případu uvedla, že po porodu byl na místo přivolán lékař záchranky.

„Matka byla na místě okamžitě ošetřena a ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice. Více k události nelze říci,“ uvedla mluvčí.

„Žena, která plánovala porod v porodnici a docházela na pravidelné prohlídky do porodnice, začala mít dnes nad ránem kontrakce. Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle,“ uvedla pro ČTK výkonná ředitelka Unie porodních asistentek Kateřina Hájková Klíčová.

Doplnila, že porodní asistentka, která o ženu pečovala v těhotenství, byla během porodu s rodinou v telefonickém kontaktu a doporučila zavolat záchrannou službu. „Dítě bohužel po přestřižení pupeční šňůry přestalo dýchat a záchranářům se ho nepodařilo oživit,“ uvedla Hájková Klíčová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků