Hlavní obsah
Černá kočka před dolem ČSM ve Stonavě. Foto: Aleš Honus, Právo

Předvánoční hornické neštěstí ve Stonavě vyšetří mezinárodní tým

Příčiny největší hornické tragédie v novodobé historii samostatného českého státu, která se stala krátce před Vánoci a kterou nepřežilo třináct havířů, bude prověřovat mezinárodní tým vyšetřovatelů. Na jeho zřízení se dohodli experti během pátečního zasedání na Okresním státním zastupitelství v Karviné.

Černá kočka před dolem ČSM ve Stonavě. Foto: Aleš Honus, Právo
Předvánoční hornické neštěstí ve Stonavě vyšetří mezinárodní tým

Úkolem mezinárodního týmu bude vyšetření tragédie, mezi jejímiž oběťmi jsou především polští horníci, kteří na Karvinsko dojížděli za prací. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Při výbuchu v Dole ČSM Stonava zemřelo 13 horníků

Video: AP

„Pátečního pracovního jednání se zúčastnili zástupci Nejvyššího státního zastupitelství v Brně, státní zástupci Okresního státního zastupitelství v Karviné, policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Dalšími zúčastněnými byli zástupci Nejvyššího státního zastupitelství ve Varšavě, Krajského státního zastupitelství v Gliwicích a Krajského ředitelství policie v Katowicích,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

„Na schůzce bylo dohodnuto uzavření dohody o vytvoření společného vyšetřovacího týmu se členy z obou zemí i další vzájemná spolupráce,“ dodala mluvčí s tím, že informace médiím o průběhu vyšetřování bude nadále poskytovat Okresní státní zastupitelství v Karviné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků