Hlavní obsah
Policista Tomáš Lerch Foto: Jan Handrejch, Právo

Pražskou policii povede dlouholetý šéf dopraváků Lerch

V čele pražské policie na konci června skončí Jan Ptáček, který vedl policejní sbor v metropoli jeden rok. Od 1. července ho nahradí dosavadní šéf celorepublikové policie Tomáš Lerch. Změny oznámil ve čtvrtek policejní prezident Jan Švejdar.

Policista Tomáš Lerch Foto: Jan Handrejch, Právo
Pražskou policii povede dlouholetý šéf dopraváků Lerch

„Ty změny jsou součástí řetězce změn, které spolu navzájem souvisí. Vůbec to nemá žádnou souvislost s kauzou Čapí hnízdo,“ zdůraznil Švejdar.

Lerch vede dopravní policii sedmým rokem. Nabídku od policejního prezidenta bere jako výzvu. Zároveň si chce rozšířit zkušenost a dovednosti. „Beru to jako logické pokračování kariéry. Bude to pro mě znamenat získání nových a rozšíření policejního obzoru. Předpokládám, že to pro mne bude velká změna,“ řekl Lerch na dotaz Práva.

Nově jmenovaný šéf krajského ředitelství Praha Policie ČR Jan Ptáček při rozhovoru pro deník Právo

Foto: Jan Handrejch, Právo

Novinkou pro něj bude oblast kriminální služby a vyšetřování, do které spadá třeba vyšetřování dotační kauzy Čapí hnízdo. „Mám plnou důvěru v policisty krajského ředitelství. Mým prvním úkolem bude zaměřit se na otázku fungování celého krajského ředitelství. Budu se postupně seznamovat s chodem pražské policie,“ doplnil Lerch.

Velký odborník

Policejní prezident ho označil za profesionála a velkého odborníka. „Dělá práci svým srdcem a u tohohle jména byla shoda u všech lidí, kteří do toho mají co mluvit. To rozhodnutí bylo na mně,“ řekl Švejdar.

Lerch podle něj dal práci u dopravky úplně všechno a potřebuje se dál rozvíjet. „Myslím, že můj hovor s Tomášem Lerchem přišel přesně v tom okamžiku, kdy se to v něm trochu lámalo,“ podotkl Švejdar.

Odcházející šéf pražské policie Ptáček chce podle policejního prezidenta pohnout se svým profesním životem a získat další zkušenosti. Nastoupí na pozici ředitele pardubické krajské policie. Jeho vyjádření se zatím Právu nepodařilo získat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků