Hlavní obsah

Pražská policie hledá nebezpečného lupiče. Cestující v metru přiložil na krk rozbitou láhev

Pražští policisté pátrají po muži, který se v pondělí pokusil oloupit dvě osoby. Hledaný se nejprve ve stanici metra Nádraží Holešovice okolo půl šesté ráno pokusil připravit ženu o kabelku. O pár hodin později se pachatel snažil odcizit batoh muži na Hlavním nádraží. Poškozený po útoku stihl lupiče vyfotit.

Pražská policie hledá nebezpečného lupiče. Cestující v metru přiložil na krk rozbitou láhev

Lupič přišel ve stanici metra Nádraží Holešovice k nic netušící ženě a zezadu jí k hrdlu přiložil ostrou stranou torzo pivní láhve. Poškozená uvedla, že jí při tom řekl: „Dej sem kabelku, nebo seš mrtvá.“

Žena byla z útoku tak šokovaná, že nezakřičela ani nevolala o pomoc. Naštěstí v tu chvíli do stanice přijela souprava metra, do níž se jí podařilo nastoupit, aniž by pachateli kabelku vydala. O napadení informovala policisty až zhruba hodinu poté, kdy už byla v zaměstnání.

Přepadený stihl útočníka vyfotografovat

Foto: Policie ČR

„Útočník ještě chvíli zůstal na místě události, poté si šel pro své věci, nastoupil do soupravy a odjel do stanice Letňany. Policisté následně zjistili, že se muž před útokem pohyboval po holešovickém autobusovém nádraží,” sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Muže zachytily kamery i v metru

Foto: Policie ČR

Další oznámení obdržela policie během pondělního dopoledne e-mailem. Pisatel v něm uvedl, že ho neznámý pachatel přepadl v osm hodin na Hlavním nádraží a odcizil mu batoh. Kolemjdoucímu se podařilo útočníka zastavit, batoh mu vzít a vrátit jeho majiteli. Poškozený ještě stihl pachatele vyfotit, fotku následně poslal policii.

Muže zachytily kamery i v metru

Foto: Policie ČR

„Policisté varují před nebezpečným lupičem a zároveň vyzývají veřejnost, pokud by muže v pruhované mikině a tříčtvrtečních kalhotách poznali, znali jeho totožnost nebo místo jeho pobytu či pohybu, aby policii předali informace prostřednictvím tísňové linky 158,“ vybízí mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků