Hlavní obsah
Požár v areálu Musea Kampa (15. července 2020) Foto: HZS Praha

Požár v Muzeu Kampa nebyl trestný čin, hrozí ale pokuta za zanedbání požární ochrany

Policisté vyloučili, že by se při loňském požáru pražského Muzea Kampa stal trestný čin. Mají ale podezření na spáchání přestupku, a to zanedbání požární ochrany.

Požár v areálu Musea Kampa (15. července 2020) Foto: HZS Praha
Požár v Muzeu Kampa nebyl trestný čin, hrozí ale pokuta za zanedbání požární ochrany

O vývoji v případu hovořil v pátek České televizi policejní mluvčí Jan Daněk. O pokutě rozhodnou pražští hasiči. Podle jejich mluvčího Martina Kavky může dosáhnout několika tisíc korun.

Požár vypukl loni v polovině července v technické místnosti muzea. Kromě více než desetimilionové škody na objektu vyčíslilo muzeum na dva až tři miliony škodu na uměleckých dílech zasažených kouřem.

Požár v areálu Musea Kampa (15. července.2020)

Foto: Aktu.cz

Obrazy ani sochy požár nezničil, poškodil je ale toxický kouř vzniklý hořením vzduchotechniky a bylo třeba je očistit a restaurovat.

Hasiči v Museu Kampa (15. července 2020)

Video: HZS Praha

Muzeum po požáru vyhlásilo sbírku, ve které se za čtyři měsíce shromáždilo téměř 340 000 korun. Část škod po požáru uhradí pojistka, pomoc slíbil i stát.

Požár v Museu Kampa (15. července2020)

Foto: HZS Praha

Objekt budoucího muzea získala Praha od státu v roce 1997 a sběratelka Meda Mládková si Sovovy mlýny pronajala od města na 99 let.

Sbírka obsahuje přes 220 obrazů a kreseb Františka Kupky, 16 soch Otto Gutfreunda a přes 1000 děl českých a slovenských výtvarníků z let 1965 až 1985. Svou sbírku před smrtí v roce 2002 věnoval nadaci Mládkových významný český básník, výtvarník a sběratel umění Jiří Kolář.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků