Hlavní obsah
Volební štáb Miloše Zemana v pražském Top Hotelu. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Potyčku v Zemanově štábu vyhodnotila policie jako přestupek

Lednovou potyčku mezi novináři a příznivci prezidenta Miloše Zemana ve volebním štábu na pražském Chodově vyhodnotila policie jako přestupek proti občanskému soužití. V pondělí to uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Volební štáb Miloše Zemana v pražském Top Hotelu. Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Potyčku v Zemanově štábu vyhodnotila policie jako přestupek

Věc tak bude řešit správní úřad v Praze 4 – s výjimkou počínání podnikatele Karla Slezáka, který udeřil kameramana serveru iDnes.cz. Jeho případ policie odložila, protože Slezák v únoru zemřel. [celá zpráva]

Incident se stal 27. ledna v pražském Top Hotelu, tedy na místě, kde Zeman se svým štábem a sympatizanty sledoval výsledky prezidentských voleb. Novináři tam natáčeli a fotografovali kolaps bývalého redaktora Haló novin Milana Rokytky, k němuž později přijeli záchranáři.

Zemanovi příznivci nadávali novinářům

Ze záběrů, které žurnalisté později zveřejnili, je patrné, že Slezák a další muž – podle médií příznivec Zemana Jan Šolta – novináře vykazovali a vytlačovali z místnosti a nadávali jim. Došlo i k fyzickému střetu.

Bouřlivé oslavy v Zemanově štábu

Video: Novinky

Policie potyčku prověřovala pro podezření z výtržnictví. Ohledně Slezáka by bylo trestní stíhání nepřípustné, protože nelze obvinit někoho, kdo zemřel.

„Jednání ostatních osob bylo vyhodnoceno policií jako přestupek proti občanskému soužití, a spisový materiál byl proto v souladu se zákonem předán příslušnému správnímu úřadu v Praze 4,“ sdělila Zoulová.

Slezák byl na akci akreditován jako novinář. Syndikát novinářů ho po incidentu vyloučil ze svých řad za poškození prestiže a zájmů profesního sdružení. Muž se později omluvil a uvedl, že si ve štábu počínal pod vlivem emocí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků