Hlavní obsah
Karel Slezák, novinář útočící na kolegy ve štábu Miloše Zemana. Foto: Petr Topič/MAFRA/Profimedia.cz, Profimedia.cz

Zemřel novinář Karel Slezák, který v Zemanově štábu napadl reportéry

Ve věku 73 let zemřel ve středu podnikatel Karel Slezák, který byl ústřední postavou incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana. Deníku Blesk to řekl jeho přítel Rostislav Osička. Slezák měl podle něj slabé srdce. Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba označil Slezáka za oběť mediální štvanice.

Karel Slezák, novinář útočící na kolegy ve štábu Miloše Zemana. Foto: Petr Topič/MAFRA/Profimedia.cz, Profimedia.cz
Zemřel novinář Karel Slezák, který v Zemanově štábu napadl reportéry

„Zemřel dnes. Jeho žena mi psala, že Karel zemřel, víc mi k tomu říci nemohla,” sdělil Blesku Osička.

Slezák v Zemanově volebním štábu v pražském Top Hotelu 27. ledna udeřil pěstí kameramana serveru iDNES.cz. Sám byl na akci akreditován jako novinář. Po incidentu ho Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad. Slezák podle řídicího výboru organizace svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů.

Na videích zveřejněných žurnalisty je vidět, jak novináři v hotelu, kde Zeman předtím se svým štábem a příznivci sledoval výsledky prezidentských voleb, natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijeli záchranáři. Dva muži tyto novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Mimo jiné shodili jednomu novináři z rukou kameru, na další také fyzicky útočili.

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí. Policie na konci ledna oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů.

Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba ve večerním prohlášení označil Slezáka za oběť štvanice. Podle něj se ze Slezáka stal lidský terč. „Pro novináře a pro média, která brutálně celou dobu vystupovala proti kandidatuře prezidenta Miloše Zemana,” řekl Veleba.

Podle něj byl Slezák „slušný chlap”, který nevydržel tlak ze strany médií. „Pan Karel Slezák je mrtev a jsem přesvědčen, že byl uštván médii,” míní senátor. Vyzval novináře, kteří byli v Zemanově volebním štábu, aby se svou činností přestali. „Lidský život pana Karla Slezáka je příliš velká daň vaší nezvladatelné touze po diskreditaci a senzaci,” dodal Veleba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků