Hlavní obsah
Mezinárodní hudební festival Masters of Rock. Foto: Dalibor Glück, ČTK

Polský střelec z Masters of Rock dostal u soudu dvouletou podmínku

S dvouletou podmínkou vyvázl čtyřiačtyřicetiletý občan Polska, který v pátek ráno ohrožoval s plynovou pistolí v ruce fanoušky open air festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku. Při incidentu padl v pátek kolem půl třetí ráno výstřel, který probral i rockery ve stanovém městečku.

Mezinárodní hudební festival Masters of Rock. Foto: Dalibor Glück, ČTK
Polský střelec z Masters of Rock dostal u soudu dvouletou podmínku

Okresní soud ve Zlíně muži v pondělí uložil desetiměsíční trest podmíněně uložený na dva roky. Zároveň muži zabavil pistoli.

Incident se zbraní se odehrál u stanového festivalového městečka. Muž podle mluvčího soudu Davida Kolumbera zamířil zbraní na skupinku čtyř lidí. „Poté ruku s pistolí zvedl směrem nahoru a vystřelil,“ citovala ČTK mluvčího soudu. Při střelbě nebyl nikdo zraněn.

Podle policistů došlo ke střelbě přímo před hlavním vchodem u tábořiště. „Muž skončil v rukou policistů a následně v policejní cele k vystřízlivění,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Javoříková. Majiteli plynové pistole hrozilo až tříleté vězení.

Do areálu by se nedostal, tvrdí pořadatelé

Letošního Masters of Rock si tak agresivní polský fanoušek příliš neužil. V policejní cele vydržel až do rozhodnutí soudu.

„Takové zbraně nepatří vůbec na veřejnost. Do areálu by se ale s touto zbraní muž nedostal, prohlídky návštěvníků byly osobní, ostraha je v tomto ohledu výborná. Na druhou stranu nejsme schopni absolutně uhlídat 25 tisíc fanoušků, kteří jsou rozprostřeni po celých Vizovicích,“ podotkl Jiří Daron z pořádající agentury Pragokoncert.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků