Hlavní obsah

Policisté obvinili kvůli korupci na ministerstvu obrany už 51 lidí

Policisté obvinili už 51 lidí v případu korupce na ministerstvu obrany. Měli zmanipulovat nejméně 30 řízení na veřejné zakázky. Škoda je asi 300 miliónů korun. Policie o případu informovala už na konci loňského roku, počet obviněných stále roste.

Policisté obvinili kvůli korupci na ministerstvu obrany už 51 lidí

"Podle dosavadních poznatků se zainteresované osoby podílely na soustavném páchání trestné činnosti s cílem získat veřejné zakázky zadávané v resortu ministerstva obrany pro ovládané podnikatelské subjekty," uvedl mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

Policie razii, při níž zajistila dokumenty týkající se případu z let 2005-2006, provedla na začátku roku 2007.  Ministryně obrany Vlasta Parkanová připustila, že skandál by se mohl týkat i vyšších úředníků. Tehdy resort vedl Karel Kühnl.

Zmanipulované zakázky se nejčastěji týkaly drobných stavebních prací, rekonstrukcí objektů, údržby nemovitostí a úklidu.

Podle mluvčího ministerstva obrany Andreje Čírtka je asi třetina obviněných z řad bývalých zaměstnanců resortu, zbytek jsou lidé ze soukromých firem.

Podle Skřepka přispěli k odhalení i dva z obviněných, kteří si pořizovali nahrávky schůzek, na kterých se domlouvali na způsobu páchání trestné činnosti nebo také na výši odměn z ceny veřejných zakázek. "Tyto nahrávky policie zajistila, během prohlídky jedné ze zainteresovaných společností," uvedl Skřepek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků