Hlavní obsah

Policisté honili motorkáře noční Prahou, zastavil ho až zátaras

Pražští policisté pronásledovali ulicemi Prahy v sobotu 30. října motorkáře, který se rozhodl, že nezastaví na výzvu mužů zákona a zmizí v ulicích města. Jeho bezohlednou nebezpečnou jízdu ulicemi zastavil až zátaras v Legerově ulici. Dalšího ujíždějícího řidiče zastavily tento čtvrtek až varovné výstřely.

Policisté honili motorkáře noční Prahou, zastavil ho až zátaras

Hlídka chtěla řidiče motorky zastavit ve Vinohradské ulici, ten se ale dal na úprk ulicemi Prahy 2, 4 a 10.

„Jakmile řidič spatřil policejní vozidla a asi desítku policistů, zastavil, motocykl položil a snažil se utéct. Policisté však muže zadrželi a následně zatkli,“ řekla mluvčí policie v Praze Jana Rösslerová.

Policejní evidence pak odhalily, že 33letý motorkář má uložený opakovaný zákaz řízení a od srpna je na něj vydaný zatykač. „Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až tříleté vězení. Případ je veden ve zkráceném řízení,“ doplnila mluvčí policie.

 

Řidiče auta zastavily až varovné výstřely 

Automobilovou honičku zažili pražští policisté i ve čtvrtek. Muže v ulicích Prahy zastavily až varovné výstřely. Nejdříve ujížděl policistům, pak po zatarasení cesty ještě zkoušel mužům zákona utéct. Moc dobře věděl, proč prchal za každou cenu, auto bylo kradené a on sám má zakázáno řídit.

Honička se v hlavním městě odehrála po páté hodině odpoledne. Policisté pronásledovali Volkswagen Passat, který byl v evidenci kradených aut. Řidič nejdříve způsobil dopravní nehodu, pak mu cestu zablokovala policejní hlídka.

„Před tou se snažil utéct, policisté ho ale dostihli, a také za pomoci dvou varovných výstřelů zadrželi. Orientační zkouška na návykové látky byla pozitivní,“ doplnila mluvčí pražské policie Rösslerová k druhému případu.

Na služebně se muž prokázal doklady na jiné jméno. Ukázalo se, že 33letý muž byl několikrát trestán za majetkové delikty.

„Muž se zpovídá z trestného činu podílnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až čtyřleté vězení,“ doplnila mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků