Hlavní obsah

Policie zveřejnila záběry z divoké honičky Prahou, při níž střílela po autě

Až osm let vězení hrozí dvaapadesátiletému řidiči, který ve čtvrtek ujížděl policistům v Praze. Museli střílet a v Letenském tunelu použili zastavovací pás. V pátek policie zveřejnila video z divoké honičky ulicemi Prahy.

Policie zveřejnila záběry z divoké honičky Prahou, při níž střílela po autě

„Dvaapadesátiletý řidič je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a obecné ohrožení, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ informovala mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Po vyhodnocení krevních testů muži hrozí ještě obvinění z trestného činu řízení pod vlivem návykové látky.

Muže nahlásili ve čtvrtek řidiči z Evropské ulice, kde jezdil na červenou a vysokou rychlostí. Když vozidlo chtěla hlídka zastavit, začal řidič ujíždět. Policisté během pronásledování použili zbraně a vystřelili po pneumatikách. Jenže šoféra to nezastavilo a ujížděl dál až do Letenského tunelu.

BEZ KOMENTÁŘE: Policie střílela po ujíždějícím autě v Praze

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Při výjezdu však na něj čekalo překvapení v podobě zastavovacího pásu, který mu roztrhal všechny pneumatiky. Následně naboural policejní auto a byl zadržen. Měl pozitivní test na kokain a pervitin.

„Prosíme očité svědky, ale také účastníky silničního provozu, které tento řidič ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158,“ požádala Siřišťová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků