Hlavní obsah
 

Policie zveřejnila podobu řidiče, po kterém střílela při honičce u Prahy

Při čtvrteční honičce v autech, při které se i střílelo, policie pronásledovala muže, který nenastoupil do vězení. Podle policistů se jedná o 32letého Petra Votavu, odpoledne zveřejnili jeho podobu. Auto prchajícího se jim už podařilo najít, ovšem bez šoféra, po kterém dál pátrají.

 
Policie zveřejnila podobu řidiče, po kterém střílela při honičce u Prahy

Kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou chtěli před polednem zadržet muže odsouzeného za majetkové trestné činy. Kriminálníkovi se však podařilo ujet autem.

BEZ KOMENTÁŘE: V Ořechu bourali policisté při honičce

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Policisté ho začali pronásledovat. A dokonce při tom i stříleli. „V místech, kde nebyli ohroženi žádní lidé, po pneumatikách ujíždějícího auta několikrát vystřelili,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan.

Dodal, že pronásledovaný řidič způsobil několik nehod, ale stále odmítal zastavit.

Havarovaná Škoda Octavia

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle informací z místa jedno z policejních aut havarovalo v Ořechu v okrese Praha-západ. Na místě byl vidět poškozený džíp zásahové jednotky a dopravní policisté, kteří si jej fotografovali. Po nehodě zůstala na místě poškozená také projíždějící modrá octavia.

„Nemám informaci o tom, že by nabourali také policisté,“ konstatoval nicméně Hulan.

K nehodě v Ořechu vyjeli také záchranáři. „Žena bez viditelných poranění byla zaléčena a ponechána na místě,“ řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Náboje nalezené na silnici

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Pronásledovanou Škodu Octavia našli kriminalisté asi o hodinu později v Lahovicích. Podle reportéra Novinek má prostřelenou zadní pneumatiku. Muž utekl. Na místě pomáhá také vrtulník.

Petr Votava

Foto: Policie ČR

Odpoledne policisté zveřejnili podobu uprchlého řidiče. Petr Votava je vysoký přibližně 180 centimetrů, má hnědé oči a hnědé, krátce zastřižené vlasy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků