Hlavní obsah
Pohled od místa nálezu těla Foto: Policie ČR

Policie zjistila jméno zavražděného muže nalezeného na Šumavě. Pomohl jí implantát

Kriminalistům se podařilo zjistit jméno muže nalezeného v listopadu u šumavského Schwarzenberského plavebního kanálu. Jde o 69letého Němce, kterého někdo podle policie zavraždil. Totožnost byla zjištěna podle kyčelního kloubu. Pátrání po vrahovi pokračuje.

Pohled od místa nálezu těla Foto: Policie ČR
Policie zjistila jméno zavražděného muže nalezeného na Šumavě. Pomohl jí implantát

„Jedná se o muže ve věku devětašedesáti let z okresu Straubing-Bogen v Německu. Totožnost zavražděného byla zjištěna pomocí jeho kyčelního implantátu nalezeného při pitvě,“ oznámil mluvčí policie Jiří Matzner.

Podle něj čeští kriminalisté nyní spolupracují s kolegy ze Straubingu při pátrání po pachateli vraždy. Další podrobnosti ale policie z taktických důvodů nechce sdělovat.

Utěrky či ručníky nalezené v zavražděného muže.

Foto: Policie ČR

Mrtvého nahého muže si všimli turisté v neděli 25. listopadu mezi rozcestím Raškov a Klápa za obcí Nová Pec. Tělo leželo pouhých sedm metrů od naučné stezky. Turisté se ale domnívali, že jde o figurínu, kterou hledá šumavská horská služba při svém cvičení, a tak na policii nevolali. To učinili až horští záchranáři, kteří se jeli na místo podívat.

Policie následně zveřejnila několik pátracích relací, kdy ukázala nejen fotky z místa činu, ale i ručníky nalezené nedaleko oběti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků