Hlavní obsah
 

Policie zasáhla na otevřené zahrádce, kde popíjela stovka lidí

Ačkoliv v celé České republice už neoficiálně otevřelo množství zahrádek a před restauracemi se už mnoho dní lidé scházejí, policie v úterý večer ukončila návštěvu asi 80 lidí na zahrádce restaurace Šeberák v Praze.

 
Policie zasáhla na otevřené zahrádce, kde popíjela stovka lidí

Policie na místo podle slov mluvčí pražské policie Violety Siřišťové vyrazila na udání.

„Policisté všechny hosty vyzvali, aby opustili prostory restaurace, všichni bez problémů odešli, nikdo nebude oznámen správnímu orgánu. Oznámení podáme na provozovatele restaurace,“ řekla Novinkám Siřišťová. Provozovatel restaurace podnik po odchodu hostů zavřel.

Zapovězené popíjení na Šeberáku.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Ten Novinkám řekl, že policisty i hosty lituje. „V nařízení ministerstva zdravotnictví není nijak dotčený provozovatel, takže my se ničeho nedopouštíme,“ řekl Olbert.

Restauraci Šeberák policie mnohokrát kontrolovala i v minulosti, protože její provozovatel otevíral i v dobách přísného lockdownu.

V úterý je ale situace jiná, protože lidé nyní posedávají na zahrádkách před restauracemi po celé ČR. Příští pondělí se mají zahrádky oficiálně otevřít.

Zapovězené popíjení na Šeberáku.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová Novinkám řekla, že policie kontroly zahrádek provádí neustále.

„Nezbývá nám než na ty kontroly nasadit všechny síly a prostředky a vymáhat to, co je platné. A to děláme. Musíme spoléhat na to, že lidé budou nařízení dodržovat, byť si uvědomujeme, že jsou z nich unavení,“ řekl Rendlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků