Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miroslav Homola, Právo

Policie zasahovala v Amsterdam shopu v Českém Těšíně

Českotěšínští kriminalisté se zaměřili na aktivity polského manželského páru, který v minulosti prodával předměty obsahující návykové látky. Jejich zájem přinesl opět ovoce. Polský pár otevřel v Českém Těšíně už třetí prodejnu - Amsterdam shop. Tentokrát na Hlavní třídě.

Ilustrační foto Foto: Miroslav Homola, Právo
Policie zasahovala v Amsterdam shopu v Českém Těšíně

„Tentokrát si prostory manželé nepronajali osobně, tak jako v minulosti, ale smlouvu o pronájem uzavřel najatý dvaadvacetiletý Polák,“ informovala karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Amsterdam shop fungoval v Českém Těšíně od letošního srpna a nabízel zatím přesně nezjištěné množství chemických sloučenin pod různými obchodními názvy. Předměty prodejci vydávali za sběratelské. Obsahují však syntetické náhražky marihuany a amfetaminu, které jsou od letošního konce dubna na seznamu zakázaných látek.

„Prodával je najatý polský mladík, který je podezřelý z přečinu šíření toxikomanie. Polský pár bude čelit trestnímu stíhání pro šíření toxikomanie. Hrozí jim až pět let vězení,“ doplnila Viačková.

Obchod dál funguje, podle Viačkové je na území Českého Těšina jediný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků