Hlavní obsah
Policie zadržela muže hledaného ve třech státech Evropy Foto: Policie ČR

Policie zadržela v Praze muže hledaného ve třech státech pro několik vražd

Policie zadržela v pátek večer na pražském Žižkově mezinárodně hledaného muže. Osmatřicetiletý cizinec je hledaný v Maďarsku, Nizozemsku a Srbsku pro několik vražd. Muž byl při zadržení ozbrojen. V sobotu o tom informovala policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Policie zadržela muže hledaného ve třech státech Evropy Foto: Policie ČR
Policie zadržela v Praze muže hledaného ve třech státech pro několik vražd

„Policistům se podařilo muže překvapit a zákrok byl proveden rychle a razantně. Následně bylo zjištěno, že zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem,“ uvedla Sikorová s tím, že se muž maskoval parukou a brýlemi.

„Zadržený muž byl dodán do policejní cely a ze strany justičních orgánů bude probíhat řízení o jeho předání do vyžadujících států,“ konstatovala mluvčí.

Brýle a paruka, které muž používal k maskování.

Foto: Policie ČR

Dále uvedla, že všechny vraždy, ze kterých se bude muž muset zpovídat, byly spáchané střelnou zbraní.

Muže zadrželi policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Zadržený muž, který je podezřelý z několika vražd.

Foto: Policie ČR

Podle zahraničních webů by se mělo jednat o nájemného vraha se srbským a maďarským občanstvím, který měl vraždit loni v červenci v Amsterdamu, v září v Budapešti a letos v lednu v Bělehradě.

Podle britského Daily Mailu si měl v Praze zadržený muž v Bělehradě splést určenou oběť – údajně člena mezinárodního gangu Růžoví panteři – s jeho sousedem.

V Amsterdamu se zadržený zase podle nizozemského webu nltimes.nl převlékl za „ztraceného turistu“ a zastřelit dvaašedesátiletého Chorvata s kriminální minulostí ranou do hlavy v tamní italské restauraci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků