Hlavní obsah
Řidič tramvaje si myslel, že muž spí. Foto: Policie ČR, ČTK

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po střelci z tramvaje

Pražská policie stále intenzivně pátrá po střelci, který v noci na sobotu zabil 34letého muže v tramvaji č. 22 v Hostivaři.

Řidič tramvaje si myslel, že muž spí. Foto: Policie ČR, ČTK
Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po střelci z tramvaje

„Předpokládáme, že svědky na konečné zastávce mohlo být řádově několik lidí,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Policie se teď snaží případné pasažéry, ale i lidi bydlící v okolí konečné stanice požádat o svědectví. Z vyšetřování nechce zatím informace uvolňovat.

Přestože zavražděný muž měl na sobě černý bomber, kanady a na mikině nápis se znázorněním lebky, podle policie nejde o sympatizanta krajní pravice. „Není prokázáno, že by byl napojen na nějakou extremistickou skupinu,“ řekla Právu Miklíková.

„To, že měl na tričku nápis Budějovická s lebkou místo O, je stejné, jako by tam měl třeba Krč nebo nějakou jinou pražskou čtvrť,“ dodala mluvčí.

Ke střelbě došlo v sobotu dne 5. února nad ránem v pražské Hostivaři. „Z dosud zjištěných informací kriminalisté usuzují, že muž byl zavražděn pravděpodobně až na konečné zastávce tramvaje číslo 22 v ulici plk. Mráze přibližně deset minut po jedné hodině ráno,“ uvedla již dříve Miklíková. [celá zpráva]

Řidič si po vystoupení ostatních cestujících všiml muže sedícího na sedadle v přední části soupravy. V domnění, že spí, jej chtěl vzbudit. Přitom ale zjistil, že je zraněn na hlavě. Okamžitě proto přivolal záchrannou službu a policii. Lékař, který se na místo dostavil, ale konstatoval, že muž je mrtev a zemřel na následky střelného poranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků