Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Policie v Praze zadržela trojici podezřelou ze spolupráce s teroristy

Česká policie zadržela na žádost amerického soudu tři muže podezřelé ze spolupráce s teroristy. Teď jsou ve vazbě. Podle obžaloby v USA chtěli zadržení obchodovat s drogami a prodat zbraně v přepočtu za 160 miliónů korun agentům, kteří se vydávali za kolumbijské teroristy. USA požádaly o jejich vydání, uvedla ve čtvrtek Česká televize.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Policie v Praze zadržela trojici podezřelou ze spolupráce s teroristy

Dvojici údajných překupníků drog z Pobřeží Slonoviny a muže z Ukrajiny, který nabízel zbraně, zadrželi policisté v pražském hotelu Sheraton.

Za dovoz drog, prodej zbraní a praní peněz hrozí všem zadrženým cizincům ve Spojených státech nejméně deset let vězení. Za podporu fingovaných útoků na americké jednotky až doživotí.

Pomohla vzájemná smlouva

Akce začala před třemi lety, kdy na muže z Pobřeží slonoviny nasadili Američané dva agenty, kteří se vydávali za členy kolumbijské teroristické organizace FARC. Muži domlouvali převoz kokainu do Spojených států.

Za výdělek chtěli naoko od dvojice překupníků koupit zbraně na útoky proti americkým jednotkám v Kolumbii.

Muž z Ukrajiny vystupoval jako zástupce státní firmy Ukrspecexport, která může jako jediná prodávat na Ukrajině zbraně. Překupníkům měl nabízet samopaly Kalašnikov, granátomety nebo protiletadlové střely.

Úřady odkazují na vzájemnou česko-americkou smlouvu umožňující zatčení a vydání zločinců, o které jeden ze států požádá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků