Hlavní obsah
Pohřešovaný chlapec Foto: Policie ČR

Policie v Praze hledá mentálně postiženého chlapce

Už druhý den pátrají pražští detektivové po dvacetiletém mentálně postiženém Jakubovi Váňovi, který má myšlení sedmiletého dítěte. Pohřešují ho rodiče, řekla Novinkám policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Pohřešovaný chlapec Foto: Policie ČR
Policie v Praze hledá mentálně postiženého chlapce

„Mladíka uložil ke spánku jeho otec krátce před půlnocí, a když ho po půl hodině přišel zkontrolovat, chlapec už doma v Růžinovské ulici nebyl. Podle rodičů je chlapec velmi hodný, důvěřivý a rád se seznamuje zejména s muži,“ uvedla Rösslerová.

Podle ní by měl mít pohřešovaný u sebe průkaz ZTTP. „Je oblečený do modrých džínů a černé mikiny s kapucí, která je uvnitř žlutá a má nápis Big shock. Hledaný mladík je vysoký asi 173 centimetrů, štíhlé postavy, má snědou pleť a krátké černé vlnité vlasy. Na nohou by měl mít bílé sportovní boty značky Nike. Podle kriminalistů má chlapec těžkou poruchu sluchu, má špatnou výslovnost a v uších má naslouchátka červenomodré barvy,“ konstatovala policejní mluvčí.

Dodala, že s chlapcem v minulosti rodiče neměli nikdy problémy. „Mladík rád cestuje městskou hromadnou dopravou a vlaky, je proto možné, že se pohybuje nejen na území metropole, ale i po celé republice. Jakékoliv informace k pohřešovanému chlapci přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR,“ uzavřela Rösslerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků