Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Policie po pronásledování zadržela v Brně muže podezřelého z násilí

Policisté v Brně v sobotu zadrželi po rozsáhlé pátrací akci muže podezřelého ze závažné násilné trestné činnosti. Do zásahu zapojili také vrtulník a muže pronásledovali v ulicích města, když jim měl zběsile ujíždět. Další podrobnosti k případu policie teprve chystá.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Policie po pronásledování zadržela v Brně muže podezřelého z násilí

O případu policie informovala na Twitteru. „Brněnští policisté v sobotní odpolední pátrací akci, do níž nasadili i vrtulník, zadrželi ze závažné násilné trestné činnosti podezřelého muže,” sdělila policie.

Samotnému zadržení podle kriminalistů předcházelo pronásledování muže ulicemi Brna, načež jeho divoká jízda skončila v Křenovicích. „Při pronásledování a zadržení použili policisté služební zbraň,” zmínila policie.

Kromě toho, že v případu probíhají tzv. procesní úkony, policie další podrobnosti vzhledem k počáteční fázi trestního řízení neuvedla s odkazem na neděli, kdy toho má sdělit více.

„V současné době probíhá řada procesních úkonů, podrobnosti jakéhokoliv charakteru v tuto chvíli nemůžeme sdělovat," potvrdil ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policie rovněž nesdělila, ve vztahu k jakým paragrafům dotyčného prověřuje. Mluvčí zmínil násilnou trestnou činnost, což sice není právní termín označující skupinu konkrétně vyjmenovaných skutků, vyplývá z toho ale, že ve hře je podezření například z útoku na život nebo zdraví oběti, který vykazuje znaky vyšší míry závažnosti, co se týče provedení činu a jeho následků.

Mezi procesní úkony, které policie provádí, patří obecně kromě zadržení podezřelého a zahájení trestního stíhání například výslechy svědků a rekognice (znovuvybavení), domovní prohlídka, ohledání místa činu, zajištění majetku, odběr biologického materiálu či pitva případně exhumace mrtvoly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků