Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie pátrá po ženách okrádajících seniory, vydávají se za kontrolorky

Mostecká policie pátrá po skupině žen, která ve městě okrádá seniory. Tvrdí jim, že kontrolují platby za energie, plynoměry a vybírají údajné nedoplatky nebo nesou sociální příspěvky. Od začátku dubna podobnou krádež nahlásilo už nejméně šest poškozených, ženy z nich vylákaly nebo jim v bytě ukradly desetitisíce korun.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie pátrá po ženách okrádajících seniory, vydávají se za kontrolorky

Jedna z žen podle policie osloví seniora s tím, že musí zkontrolovat smlouvy a úhrady za odběr energie. Při pondělním případu pak důchodkyně neznámou pozvala do bytu a ukázala jí potřebné podklady včetně dokladu totožnosti.

"Údajná kontrolorka během toho někam volala a poškozené sdělila, že má dluh ve výši 15 000 korun, který se v případě nezaplacení ještě ten den navýší na částku 21 000 korun," popsala krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Za hodinu se žena vrátila s dalšími dvěma "pomocnicemi" a seniorka s nimi odjela do banky, kde 15 000 korun vyzvedla a předala údajné kontrolorce.

Přišla o 180 tisíc korun

V dalším případě se žena vydávala za pracovnici sociálních služeb a tvrdila, že seniorce nese tisícikorunový příspěvek. "Mostečanku následovala do bytu a chtěla, aby jí vrátila tisícovku výměnou za dvoutisícovou bankovku. Poškozená šla vedle do místnosti pro peníze. Když chtěla tisícikorunu dát neznámé ženě, ta se náhle sebrala a řekla, že půjde rozměnit někam jinam. Když seniorka chtěla uložit bankovku na své místo, tak zjistila, že jí zmizely úspory v částce 180 000 korun," uvedla Bartošová.

Rozličné záminky si žena vymýšlela i v dalších případech, kdy došlo k okradení seniorů.

Jedné z pachatelek je podle poškozených asi 40 let, má tmavší pleť, silnější postavu a špinavě blond vlasy v délce po ramena. Tmavší pleť měly i dvě další ženy, jedna z nich byla ve věku asi 25 let, měla dlouhé černé vlasy a hubenou postavu. Další z pachatelek je štíhlá, vysoká asi 175 centimetrů a měla světlé vlasy pokaždé jiné barvy, tmavé nebo do červena.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků