Hlavní obsah

Policie: Otec sexuálně zneužíval dceru devět let

Na policii se obrátila devatenáctiletá dívka z Holýšova na Domažlicku se šokující zprávou. Strážcům zákona oznámila, že od svých deseti let musela snášet sexuální ataky ze strany svého vlastního otce, aniž by její matka cokoliv tušila.

Policie: Otec sexuálně zneužíval dceru devět let

Pohlavní zneužívání později přerostlo ve znásilňování. Kriminalisté o minulém víkendu sedmatřicetiletého muže zatkli. Ten obvinění dcery nepopřel. "Muž byl obviněn z trestného činu znásilnění. Soudce na něho uvalil vazbu přičemž konstatoval, že trestní stíhání je důvodné," potvrdil domažlický státní zástupce Josef Vojta.

Podle jiného zdroje otec dceru zpočátku osahával a vkládal ji penis do úst. Později, když už dovršila patnáct let, ji opakovaně nutil k souloži. Vše se mělo odehrávat v jejich bytě. Naposledy mezi nimi mělo dojít  k pohlavnímu styku v létě. Proč dívka vše oznámila až po tolika letech není zatím jasné.

Většina případů zůstane neodhalena

"Otec ji mohl vyhrožovat a nebo zase naopak dívka mohla mít otce natolik ráda, že měla strach, aby ho nezavřeli do vězení a tím by o něho mohla přijít," spekuloval domažlický sexuolog Viliam Janáč. Podle něho případy, kdy se sexuálního zneužití na dětech dopouští pravý otec, bývají zpravidla tabu a většina z nich zůstane neodhalena.

"Ti lidé jsou například schizofrenici nebo alkoholici. Zneužité děti se svěří až jako dospělé. Pak se to i těžko zpětně prokazuje. Já jsem se za mnohaletou praxi setkal tak možná s dvaceti takovými případy. Daleko častější jsou sexuální útoky mužů v rodinách na nevlastní děti," dodal Janáč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků