Hlavní obsah
Radnice Auvers-sur-Oise. I řetěz s patníky se zachoval. Foto: Jiří Šmucler

Policie odložila jedno z trestních oznámení CME na Železného

Policie odložila jedno z trestních oznámení společnosti Central European Media Enterprises (CME) na ředitele televize Nova a senátora Vladimíra Železného kvůli poškození a zneužití záznamu na nosiči informací. CME podezírala Železného z toho, že najal Jakuba Olexu, aby vyloupil systém elektronické pošty v její londýnské kanceláři.

Radnice Auvers-sur-Oise. I řetěz s patníky se zachoval. Foto: Jiří Šmucler
Policie odložila jedno z trestních oznámení CME na Železného

Železný podle CME informace, které získal v roce 1999 nezákonným způsobem, později předložil v důkazním řízení arbitrážnímu tribunálu v Amsterodamu.

Trestní oznámení bylo koncem března odloženo, protože ve věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu, řekl policejní zdroj. Usnesení o odložení má nyní na stole státní zástupce, který ho může případně zrušit.

Podle zdroje Olexa při výslechu popřel, že by se s šéfem Novy znal a že by pro něj nějaká data sháněl. V počítačích, které byly při vyšetřování zabaveny v kancelářích Železného, se žádné soubory, o nichž se zmiňovala CME, nenašly, poznamenal.

Na jaře 2000 Železný oznámil, že mu poštou přišly důležité dokumenty bývalého investora Novy. Podle něj obsahovaly i takzvaný český plán, který prý v přesných bodech a časovém rozvržení popisoval kroky CME k ovládnutí televizního vysílání. Podle CME se dat na jejím počítačovém serveru zmocnil na dálku přes internet Olexa, který je předal Železnému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků