Hlavní obsah
Na brněnskou mešitu někdo nasprejoval protiislámský nápis. Foto: vtk, Právo

Policie nenašla sprejera, který počmáral mešitu v Brně

Případ posprejované mešity v Brně policie odložila, pachatele se nepodařilo vypátrat. Na budovu na začátku ledna kdosi nasprejoval nápis „Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme”. Mešita ve Vídeňské ulici, jediná v Brně, se stala terčem anonymního útoku v minulosti již několikrát.

Na brněnskou mešitu někdo nasprejoval protiislámský nápis. Foto: vtk, Právo
Policie nenašla sprejera, který počmáral mešitu v Brně

Policisté věc vyšetřovali od 3. ledna, a to jako poškození cizí věci. Pokud se objeví nové důkazy či skutečnosti, je možné vyšetřování znovu otevřít, uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muníb Hasan Alravi (Muneeb Hassan Alrawi) už dříve řekl, že útok na mešitu přišel po delší době klidu.

„Policii jsme to oznámili, jakmile jsme to zjistili. Bereme to vážně jako přímou výhrůžku, není to anonymní výkřik na internetu. Je potřeba to vnímat i ve světle útoků na mešity ve světě a celkově, řekl bych, tíživé nálady a atmosféry v Česku," řekl Alravi.

V minulosti kromě nenávistných nápisů a vytlučených oken vandalové třeba položili před dveře mešity v roce 2016 tašku s prasečí hlavou, což je pro muslimy nečisté maso. V témže roce se zde sešlo také asi 100 odpůrců islámu pod vedením Martina Konvičky, jedli zde vepřové a pili alkohol. Muslimové tehdy kvůli obavám z dalších útoků nainstalovali na objekt bezpečnostní kameru, která je dosud funkční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků