Hlavní obsah
 

Policie hledá dvojici svědků, která mohla vidět sprejery na Karlově mostě

Pražská policie hledá dva svědky, kteří mohli vidět sprejery čmárající na Karlův most. Policisté zjistili, že nápis se na mostě objevil v neděli večer. Sprejerům hrozí až tři roky vězení.

 
Policie hledá dvojici svědků, která mohla vidět sprejery na Karlově mostě

Sprejeři podle policie řádili na Karlově mostě v neděli kolem jedenácté hodiny večer.

„V rámci prověřování případu policisté zajistili kamerové záznamy a zjistili, že v inkriminovanou dobu místem procházela dvojice, kterou policisté k tomuto případu potřebují vyslechnout. V tuto chvíli muže a ženu vnímáme jako svědky,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Informace o totožnosti svědků přijme linka 158. Pachatelům hrozí za poškození cizí věci až tři roky vězení.

Svědci mohli vidět sprejery.

Foto: Policie ČR

Mluvčí technické správy komunikací Barbora Lišková v pondělí sdělila, že nápis nacházející se na Malé Straně bude odstraněn v nejbližší době. Podle České televize byl nápis již restaurátory odstraněn.

Padla podmínka

Policie vyšetřovala posprejování Karlova mostu také loni v létě. Následně dopadla dva německé bratry, kteří v listopadu dostali roční podmínku a trest vyhoštění na pět let z České republiky. Každý z bratrů musí podle verdiktu také zaplatit 100 tisíc korun.

Graffiti následně odstranil načerno vysokotlakou wapkou podnikatel Miloslav Černý. Zatímco památkáři měli v plánu pracovat tři týdny, Černý to zvládl během pár nočních hodin. Černý se likvidací graffiti živí a nemohl prý spát, když věděl, že jde o každou hodinu, proto vyrazil jednat.

Graffiti na Karlově mostě

Video: Novinky

Nápis na Karlově mostě

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků