Hlavní obsah

Policie dopadla podezřelé z vraždy v Lázních Bělohrad. Manželé měli zabíjet za jízdy

Přesně dvaadvacet dnů trvalo policii vypátrat a dopadnout údajné vrahy 50letého muže z Prahy, jehož tělo nalezl náhodný chodec 14. srpna v lokalitě v Horní Nové Vsi u Lázní Bělohrad na Jičínsku. Pachateli jsou podle policie manželé ze Semilska (29 a 26 let), kteří měli vraždit kvůli majetkovému prospěchu. Mrtvý muž byl pohřešovaný od 31. července.

Policie dopadla podezřelé z vraždy v Lázních Bělohrad. Manželé měli zabíjet za jízdy

„Manželský pár jsme zadrželi v úterý 5. září ráno. Vraždili proto, aby získali peníze v řádu desítek tisíc. Vybrali si osobu, o které předpokládali, že bude mít u sebe desítky tisíc korun. Ty mu po jeho usmrcení odcizili,“ uvedl krajský ředitel policie David Fulka. Oběť podle jeho slov zemřela na následky střelného poranění, způsobeného nelegálně drženou zbraní.

Důkazy zajištěné policií při zadržení pachatelů vraždy z Lázní Bělohrad.

Foto: Policie ČR

Vyšetřování komplikovalo například počasí. Tělo oběti bylo vlivem horka a následných dešťů značně poškozeno, navíc se našlo až dva týdny po vraždě.

„Poté, co se nám podařilo muže identifikovat, jeho rodina nám poskytla informace například o tom, proč cestoval na Jičínsko. Dostali jsme se k pravděpodobné podobě pachatele,“ uvedl vyšetřovatel Michal Hynek. Velmi brzo se podle jeho slov prokázalo, že pachatelé museli být nejméně dva.

Střílela prý žena

„K činu došlo v autě, za jízdy, kdy muž řídil a žena střílela. Možná i proto, že nevlastní řidičský průkaz. Podařilo se nám shromáždit dostatek důkazů, na jejichž základě se oba zadržení spontánně doznali a průběh události popsali. Uvedli i, kde hledat vozidlo, které při činu použili, a střelnou zbraň,“ dodal Hynek. Svůj skutek měli předem promyšlený. Důvodem měla být špatná finanční situace rodiny.

Auto, ve kterém se měl čin odehrát.

Foto: Policie ČR

Průběh i okolnosti případu připomínají vraždy, které páchali svého času manželé Stodolovi. „Tato paralela zde existuje, ale nemáme žádné další indicie, které by naznačovaly, že by se dvojice dopustila i jiných vražd. Na hradeckém krajském ředitelství nemáme žádnou pohřešovanou osobu, kterou bychom mohli s jejich trestnou činností provázat,“ ujistil Hynek.

Manželská dvojice již byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu nedovoleného ozbrojování. Ve čtvrtek odpoledne rozhodne Okresní soud v Jičíně o jejich vzetí do vazby. Oběma v případě odsouzení hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků