Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Policie chytila podnikatele Petra Kellovského

V neděli večer zadrželi severomoravští policisté mezinárodně hledaného podnikatele Petra Kellovského Vše se odehrálo na Žermanické přehradě na Frýdecko-Místecku. "Mohu říct jen to, že byl zatčen v objektu v rekreační oblasti," uvedla podrobnosti mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. V současné době se nachází v policejní cele s návrhem na uvalení vazby.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Policie chytila podnikatele Petra Kellovského

Petr Kellovský je stíhán spolu s dalšími lidmi v souvislosti s připravovanými podvody s padělanými směnkami neexistující americké banky Security Pacific National Bank v hodnotě 850 miliónů korun.

Unikl trestu

Ačkoliv směnky nebyly kryté, dva pracovníci boskovické pobočky Komerční banky, potvrdili jejich pravost. To, že jsou falešné vyšlo najevo poté, co směnky chtěla koupit jiná firma a u banky se na jejich pravost informovala. Banka své dva zaměstnance, kteří jsou podezřelí z toho, že o podvodu věděli, okamžitě propustila.

Petr Kellovský byl už jednou ostravským krajským souden odsouzen na šest let vězení za miliónové podvody. Rozsudek však nebyl pravomocný, a proto se mohl dál volně pohybovat. Podmíněný trest dostal bývalý lékař i za to, že v opilosti autem najížděl do policisty. 

Kupoval si voliče

Podnikatel se také, podle informací Práva, snažil ovládnout havířovskou radnici a místní nemocnici V roce 2002 před volbami do havířovského zastupitelstva jeho lidé údajně chodili po hospodách a v nich lidem nabízeli sto padesát korun za to, že půjdou volit a do uren vhodí lístky s Kellovského vybranými kandidáty.

Kellovský také dluží městu Havířov desítky miliónů korun. Kvůli němu například město přišlo o fotbalový stadión, který teď musí radnice koupit zpátky. Další milióny naskočily za nesplacený pronájem kina Radost, kde Kellovský provozoval kasino.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků