Hlavní obsah
Policisté na Velikonoční pondělí kontrolují v Dolních Chabrech příjezd řidičů do Prahy. Foto: Petr Horník, Právo

Policie: Byly to klidné Velikonoce

Letošní Velikonoce byly i kvůli stále platnému lockdownu podle mínění policie klidné. Méně práce měli policisté jen loni, kdy rovněž byla uzavřena celá republika.

Policisté na Velikonoční pondělí kontrolují v Dolních Chabrech příjezd řidičů do Prahy. Foto: Petr Horník, Právo
Policie: Byly to klidné Velikonoce

„Z pohledu celé ČR neevidujeme závažnější incidenty či problémy v souvislosti se zajištěním pořádku a dodržováním aktuálně platných vládních opatření. Jednoduše řečeno, bylo to všechno v klidu,“ řekl v pondělí Právu mluvčí policejního prezidia David Schön.

Do kontrol vládních opatření především v podobě hlídání hranic mezi okresy se zapojilo od pátku do neděle takřka šestnáct tisíc policistů, vojáků a celníků. Za zmíněné tři dny učinili 217 111 kontrol a zjistili celkem 5412 přestupků.

„Z toho celkového počtu bylo 2996 přestupků vyřešeno domluvou, zbytek buď oznámením správním orgánům, či v rámci příkazního řízení na místě. Ve 2236 případech byl odepřen vjezd vozidlům,“ upřesnil Schön s tím, že čísla za pondělí budou k dispozici až dnes.

Nicméně i na Velikonoční pondělí byla podle něj situace především na silnicích oproti dřívějším rokům, kdy se řada lidí vracela houfně z prodlouženého víkendu domů, bezproblémová.

„Všude to vypadá úplně v klidu. Sice se může jezdit po okrese, ale kvůli omezení cestování mimo okres letos nehrozí žádné zácpy, velké návraty lidí ani nehody. Jde o klidné Velikonoce, klidnější byly jen ty loňské, protože tehdy byli všichni doma, byl úplný lockdown a lidé se báli,“ dodal Schön.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků