Hlavní obsah

Policejní důstojník byl obviněn za obstrukce při nákupu střeliva

Ředitel policejního útvaru pro dohled a dozor nad problematikou zbraní Antonín Kreml byl v těchto dnech obviněn ze zneužití pravomocí veřejného činitele. Policie Kremla podezřívá z toho, že způsobil miliónovou škodu firmám, kterým bránil uvést na trh vyzkoušené náboje.

Policejní důstojník byl obviněn za obstrukce při nákupu střeliva

„Mohu potvrdit, že obvinění souvisí s nákupem střeliva,“ potvrdila Právu mluvčí městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Stíhání zahájilo obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Sám Kreml jakoukoliv vinu odmítá. Tvrdí, že postupoval standardně a nikomu finanční škodu nezpůsobil. Podle inspekce nerespektoval rozhodnutí Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.

Výrobce nábojů, firmu Multiagro, a prodejce B. V. S. tak údajně připravil o tři až pět miliónů korun.
Policie začala v lednu u prodejců zajišťovat dva druhy střeliva, které firma Multiagro distribuuje. Jednalo se o střely s ocelovým jádrem a podle policejního prezidia šlo o zakázané střelivo.

Vyzvalo proto také držitele zbrojních pasů, aby náboje odevzdali. Firma ale tvrdila, že střelivo řádně prošlo státní zkušebnou a smí být distribuováno na civilní trh. Proto také podala trestní oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele.Výkonné střely s ocelovým jádrem dokážou prorazit například i neprůstřelné vesty, protože se na rozdíl od běžných s olověným vnitřkem nedeformují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků