Hlavní obsah

Podnikatel Horsky prohrál soud s nájemníky

Podnikatel Jan David Horsky musí zajistit dodávku pitné vody do jednotlivých bytů žalobců a zajistit odvádění odpadních vod z těchto bytů. Ve středu o tom rozhodl po více než čtyřhodinovém jednání děčínský okresní soud.

Podnikatel Horsky prohrál soud s nájemníky

Horsky byl děčínskými kriminalisty 7. září obviněn z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo nebytovému prostoru. "Vyhověla jsem tak plně žalobě," řekl Právu předsedkyně senátu Jana Havlová.

Jako první na dotazy soudkyně odpovídala Iveta Kardianová, mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací. "Ve zmíněných objektech bude voda uzavřena do té doby, dokud jejich majitel s naší společností nepodepíše potřebné smlouvy," prohlásila lakonicky zástupkyně vodařů. Horsky nechal v několika vlastních domech v Děčíně před osmi měsíci odpojit nájemníkům vodu a lidem v jednom objektu chce zastavit i dodávky plynu a elektřiny.

Soud tak měl rozhodnout, zda je právo na straně nájemníků šesti domů, kteří žalobu podali, nebo zda byl postup majitele domů oprávněný. Ten se ze zdravotních důvodů soudního jednání nezůčastnil. Horsky tvrdí, že mu nájemníci dluží celkem deset miliónů korun, ti to ale popírají, podle nich je chce vystěhovat, proto jim ztrpčuje život v domě.

V Děčíně vlastní Horsky 16 bytových domů. "Celkem 14 domů koupil od radnice, která se nabídla, že domy odkoupí zpět. Horsky na to ale nereaguje," sdělila Právu mluvčí města Romana Silvarová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků